ID-Cooling FROZN A720 та A620: Огляд - Новий Король Повітряного Охолодження

ID-Cooling A720 піднімає планку ефективності повітряного охолодження, лідируючи в наших тестах і уникаючи гальмування процесора Intel i7-13700K в більшості сценаріїв.
Рекордна теплова продуктивність
Конкурентоспроможна ціна
ID-Cooling заснований трошки більше 10 років тому і спеціалізується на доступних системах повітряного та рідинного охолодження, а також продажі термопаст та радіаторів SSD. Його материнська компанія, Shenzhen Wan Jing Hua Technology, існує ще десятиліття і постачає OEM рішення для охолодження. Спочатку ID-Cooling спрямовувався на європейський ринок, але в останні роки розширився, пропонуючи свою продукцію в Північній Америці та інших ринках по всьому світу.
Сьогоднішні ми розглянемо нові висококласні повітряні охолоджуючі системи ID-Cooling - FROZN A620 та A720. Чи мають ці нові моделі від ID-Cooling те, щоб заслуговувати місце в нашому списку найкращих? Ми повинні провести тести, щоб визначити це. Але спочатку ось характеристики цих двох кулерів від ID-Cooling.
Технічні характеристики
Модель |
ID-Cooling FROZN A620/A720 |
MSRP |
$49.99/$69.99 |
Матеріал радіатора |
Aluminum |
Socket Compatibility |
Intel Socket LGA 115x/1200/1700/20xx |
Основа |
Нікельована мідь |
Макс. TDP з Intel’s i7-13700K (За нашим тестуванням) |
234W для A620 240W+ для A720 |
Габарити |
A720: 140mm (L) x 153 mm (W) x 163mm (D) |
Пакування та комплектація

Кулери постачаються в коробках стандартного розміру з картону, формованого пінопласту та пластику.
В комплекті до кожного кулера входять наступні елементи:
Двохвежевий радіатор
2 вентилятора - 120 мм для A620, 140 мм для A720
Кріплення для сучасних платформ AMD і Intel
Термопаста Frost X25
Розгалужувач PWM
Кліпси для вентиляторів
Довга викрутка (тільки для A720)
Встановлення на сокет LGA 1700
Встановлення повітряних кулерів FROZN досить просте.

Притисніть комплектну панельку до задньої частини материнської плати та закріпіть її, використовуючи гумові опори.

Потім вам необхідно взяти 2-й набір опор і розмістити їх зверху.

Спостережливі читачі побачать, що ми помилково використали деталі, призначені для системи AMD. Ми не усвідомили цю помилку до тих пір, поки не завершили тестування. Порівнявши висоту версій для Intel і AMD, версія для AMD є буквально на волосину вищою, ніж версія для Intel. Зазвичай такий тип помилки вимагає повторного тестування, але, як ви побачите у наших бенчмарках нижче, це не вплинуло на результати, і ці кулери в цілому працювали досить добре. Щоб повністю переконатися, що це не викличе проблем, ми перевірили їх додатково разом з ID-Cooling, і вони запевнили, що наші результати відповідають очікуванням.

Далі розмістіть кріпильні пластини на опорах та закріпіть їх.
Термопаста не нанесена з заводу і вам необхідно буде нанести її на процесор власноруч.
Далі розмістіть радіатор зверху кріпильних пластин та закріпіть його за допомогою викрутки.
Закріпіть обидва вентилятори, використовуючи комплектні кліпси для, на вежі радіатора, а потім підключіть їх до розгалужувача PWM. Підключіть PWM-розгалужувач до роз'єму вентилятора материнської плати, і установка завершена.
Особливості ID-Cooling’s A620 та A720 Air Coolers
Обидва кулери мають мідні теплові трубки діаметром 6 мм з чорним покриттям. Кількість трубок відповідає назві моделі: A720 має сім теплових трубок, тоді як A620 - шість.
Обидва кулери складються з двохвежевих радіаторів для відведення тепла. Основна відмінність між ними полягає в тому, що радіатори A720 є як по довжині, так і по ширині більшими, ніж A620. В усьому іншому дизайн обох радіаторів практично однаковий.
Ви можете встановити вентилятори ззаду або спереду кулера, і коли вентилятори встановлені ззаду, вони вирівнюються з ребрами радіатора, що дозволяє досягти максимальної сумісності з оперативною пам'яттю. Якщо ви вирішите встановити вентилятор біля вашої ОЗП, вам слід обмежитися їх висотою в 40 мм або підняти вентилятор, залишивши місце для високої пам'яті. В цих випадках ми просто піднімаємо вентилятори, але це може вплинути на втрати в холодильній продуктивності, до того ж, ваш корпус має бути достатньо широким в цьому випадку. Однак, як ви побачите в бенчмарках нижче, ці кулери працювали добре незважаючи на цей потенційний недолік.
Вплив на охолодження, рівень шуму, а також на те, як кулер виглядає в вашому корпусі, значною мірою залежить від вентиляторів, які йдуть в комплекті. З A620 та A720 поставляються вентилятори FDB із віброгасителями на кожному куті. Моделі A720 використовують вентилятори 140 мм, тоді як A620 використовує менші вентилятори - 120 мм.
Хоча у наших тестах ці вентилятори працювали досить добре, однак ми маємо певні застереження стосовно їхньої корпусної конструкції, яка не дуже жорстка та легко згинається. Це, разом із відсутністю оціненого терміну служби та використанням підшипників FDB, може свідчити про те, що це вентилятори нижчої якості із скороченим терміном служби. Більшість ентузіастів охолодження ПК зазвичай не дуже звертають увагу на тривалість служби вентилятора. Але вам слід бути обережними стосовно цих аспектів, якщо це вас турбує.
Методологія тестування
Сучасні процесори найвищого класу, чи то від Intel, чи від AMD, важко охолоджувати під час інтенсивних робочих навантажень. У минулому досягнення температури 95 градусів Цельсія чи більше на настільному процесорі могло б викликати тривогу. Але для сучасних процесорів верхнього рівня це вважається нормальною роботою. Схоже ставлення присутнє в ноутбуках протягом багатьох років через обмеження охолодження в стислому просторі.
Всі випробування проводяться при температурі 23 градуси Цельсія у кімнаті. На кожному процесорі виконується кілька теплових тестів для перевірки кулера в різних умовах, і проводяться акустичні виміри для кожного результату. До цих тестів входять:
Тестування при нормалізованому рівні шуму на низьких рівнях шуму.
Теплове та акустичне тестування в конфігурації за замовчуванням / стандартні налаштування:
a. Без встановлених обмежень потужності.
b. Оскільки ЦП досягає Tjmax в цьому сценарії, найкращий спосіб порівняти потужність охолодження - це запис потужності всього пакету ЦП.
Теплове та акустичне тестування в обмежених сценаріях потужності:
a. Потужність обмежена до 175 Вт для емуляції середньої інтенсивності роботи.
b. Потужність обмежена до 125 Вт для емуляції роботи з низькою інтенсивністю.
Результати теплових випробувань подано для тестувань тривалістю 10 хвилин. Щоб бути впевненим, що це достатньо для навантаження кулера, ми тестували як Thermalright Assassin X 120 R SE, так і DeepCool LT720 з тестом Cinebench тривалістю 30 хвилин з процесором Intel i9-13900K як на 10, так і на 30 хвилин. Результати практично не змінилися з подовженням тривалості тесту: середні частоти утримувалися на рівні менше 29 МГц на DeepCool LT720 і 31 МГц на Thermalright Assassin X 120 R SE. Це надзвичайно мала різниця в утримуваних частотах - всього 0,6%, що є різницею в межах похибки та свідчить про те, що тести тривалістю 10 хвилин дійсно досить для належного тестування кулерів.
Тестова конфігурація – Intel LGA 1700
CPU |
Intel Core i7-13700K |
Motherboard |
MSI Z690 A Pro DDR4 |
Case |
Be Quiet! Silent Base 802, system fans set to speed 1 setting. |
Monitor |
LG 45GR95QE |
PSU |
Cooler Master XG Plus 850 Platinum PSU |
Без встановлених обмежень потужності на Intel i7-13700K, процесор досягає свого максимального температурного рівня і термічно знижується навіть з найпотужнішими повітряними кулерами. Коли процесор досягає свого максимального температурного рівня, я виміряв споживану потужність пакета ЦП для визначення максимальної потужності, охолодженої для найкращого порівняння їх продуктивності. Нижче подано результати, які не включають найкращі рідинні кулери на ринку, які здатні утримувати процесор під TJ Max (100 °C).
Кулер ID-Cooling A720 продемонстрував вражаючу продуктивність, охолоджуючи в середньому 240 Вт під час тестування. Цей рівень охолодження дозволяє процесору працювати без термічних обмежень у Cinebench і порівнюється лише з одним іншим повітряним кулером, яким я тестував - Thermalright Frost Commander 140. Модель A620 працює приблизно так, як і очікувалося, випереджаючи на краплину аналог DeepCool AK620.
Модель A720 працюючий на повній швидкості видає шум на рівні 47,7 дБА, трошки гучніше, ніж конкуренти від Thermalright, і є одним із найгучніших повітряних кулерів, які ми тестували. Модель A620 працює трошки тихіше, на 46,3 дБА, але це все ще на 3 дБА гучніше, ніж конкурент DeepCool з аналогічною назвою.
Температурні характеристи при рівні шуму 38.2 dBA
Знаходження правильного балансу між рівнями шуму вентиляторів та продуктивністю охолодження є важливим. Хоча робота вентиляторів на повні обороти може покращити охолодження в певній мірі, переваги обмежені, і багато користувачів віддають перевагу тихій системі. У цьому тесті, нормалізованому за шумом, ми встановили його рівень у 38,2 дБА. Цей рівень шуму є низьким, але трошки чутливим для більшості людей.
Нормалізовані за шумом результати від повітряного кулера A720 від ID Cooling надзвичайно вражаючі. З середнім значенням охолодження 230 Вт, незважаючи на те, що вентилятори встановлені на низький рівень, його продуктивність в охолодженні була рівною багатьом рідинним кулерам з радіатором 360 мм на ринку, і він перевершив Frost Commander 140 від Thermalright на кілька ватт.
Результати моделі A620 тут були приблизно такими, як очікувалося, фактично на одному рівні, але технічно трошки поступаючись моделі AK620 від DeepCool.
Результати 175W Cinebench
Більшість кулерів на ринку можуть утримувати температуру процесора Intel i7-13700K нижче його пікової температури, якщо споживана потужність обмежена, тому для цього тесту ми будемо дивитися на фактичну температуру ЦП.
Так само, як і з нашими попередніми результатами, нормалізованими за шумом, A720 від ID-Cooling продемонстрував лідерську продуктивність, невелико випереджаючи моделі Corsair A115 і Frost Commander 140 від Thermalright. A620 досяг середньої температури 80° C, що схоже на інші повітряні кулери цього класу.
Рівень шуму для цих кулерів був помірним, з реєстрованими 42,9 дБА для A720 і 43,4 дБА для A620. Результати A720 тут помітно тихіше, ніж його конкурента від Thermalright, який виміряв трошки голосніше - 44,2 дБА.
Результати для A620 були трошки голоснішими, ніж я очікував, і конкурент від DeepCool працював на 3 дБА тихіше.
Результати 125W Cinebench
Найнижчий ліміт споживаної потужності, з яким я тестую процесори Raptor Lake, становить 125 Вт. Це достатньо великий ліміт, щоб дозволити процесору утримувати свої базові тактові частоти, навіть в найбільш інтенсивних тестах. І більшість кулерів повинні бути здатні утримувати процесор нижче TJ Max (максимальна температура перед термічним зниженням) в межах цих обмежень, навіть найбюджетніші кулери.
Насправді, в тому, що стосується температур, в цьому сценарії це не має значення. Навіть стандартний кулер від Intel легко впорається із таким навантаженням. Тут найважливішим фактором є рівень шуму, а не температура ЦП. Та A720 знову виявився лідером за термічною продуктивністю з кращим результатом серед усіх повітряних кулерів, які ми бачили, випереджаючи як Corsair A115, так і Frost Commander 140 від Thermalright на один градус. Результати A620 більш-менш відповідають очікуванням, на рівні з DeepCool AK620.
Ці кулери досягають такого рівня продуктивності, працюючи на 38,2 дБА для моделі A720 і 38,9 дБА для моделі A620 при застосуванні стандартної кривої обертів вентилятора материнської плати MSI Z690 A Pro. Це подібно до їхнього конкурентів.
Висновки
Повітряний кулер A720 від ID-Cooling забезпечує найкращу продуктивність і є одним із найкращих повітряних кулерів на ринку. Це один із небагатьох повітряних кулерів, що здатний впоратися з i7-13700K в більшості ситуацій без термічного обмеження. За замовчуванням він трошки гучний, але наші результати за нормалізацією шуму показують, що навіть при тихому режимі роботи він працює дуже добре. Якщо ви шукаєте "найкращий" повітряний кулер на ринку, ви повинні врахувати його порівняно з A115 від Corsair або Frost Commander 140 від Thermalright.
Менший A620 працює добре для двобаштового повітряного кулера, але не вирізняється серед конкуренції.
Джерело: Tom's Hardware: ID-Cooling FROZN A720 and A620 Review: A New King of Air Cooling